על עופר בוצר ז"ל

עופר, מראשוני גולשי הרוח בישראל, היה אלוף ישראל ואלוף אס"א וזכה בתחרויות רבות בארץ ובעולם, ובהמשך אימן וטיפח את טובי גולשי הרוח בישראל. הוא מבין אלה אשר סללו את הדרך לענף זה והפכו אותו לאחד הפופולאריים ביותר בישראל ולבעל ההישגים המרשימים ביותר בשייט בפרט ובספורט הישראלי בכלל.

ספורטאי בנפשו, המעודד לתחרותיות והישגיות, היו עבורו הספורט והשייט עולם ומלואו – דרך חיים, כאשר הוא עצמו היה במשך זמן רב בלתי מנוצח בים!

עופר עסק בנוסף לשייט במגוון סוגי ספורט, וכמעט בכל סוג ספורט שנגע בו הצטיין.

Ofer109

Botzer&Sail

עופר ידע ואהב לסייע לספורטאים צעירים בתחילת דרכם. בתחילה לשני אחייניו השייטים, נועה ויובל, אותם נהג ללמד, ללוות, לעודד, לנתח עמם טעויות ולהפיק לקחים מאז שהיו ילדים קטנים, ובהמשך עם בנו בר, אותו כיוון לטניס אבל מה שהקנה לו כבר בגיל צעיר מאד הפכו אותו לטניסאי מוכשר, ואחת התקוות הגדולות לעתיד בספורט זה.

מעבר לכישרון, זה היה האופי שלו. הרבה דובר על תכונות האופי הנדרשות מספורטאי מצטיין. ברור שכדי להיות כזה חייבים להיות נחושים, עם רצון עז לנצח. בנוסף לזאת, גולש מצטיין הוא אינדיבידואליסט בנשמה, אולי גם אגואיסט – כזה שרואה קודם כל את עצמו ואחר כך את כל השאר – אם בכלל, כי בתחרות יש רק מנצח אחד. בקיצור, זה לא בדיוק האופי שגורם לאנשים להתחבר אליך ולאהוב אותך.


בים – עופר היה כזה. חזק, נחוש לנצח בכל מחיר. לא מוותר לאף אחד, מתווכח, מתעמת – עושה הכל כדי להשיג את המטרה. לעומת זאת על החוף, מחוץ לתחרות, אנשים מצאו בעופר אדם חם ורגיש, אוהב חיים וחברה, "סחבק" של כולם. אנשים נקשרו אליו ואהבו אותו, עד כדי כך שכשהיה זקוק להם, הם עזבו הכול ובאו לעזור.

עופר ידע להשאיר בים ובתחרות את הלחימה, את התחרותיות והשאיפה לנצח בכל מחיר, והבין היטב שכל אלה אסור שיפריעו מול המשפחה והחברים. הוא ידע לשלב בין הצורך והרצון לנצח את כולם, לבין היכולת להיות בן-אדם, חבר, מישהו שאכפת לו גם מאחרים ולא רק מעצמו. עד כדי כך שבימיו האחרונים, הקשים ביותר, בכל פעם שבאו אליו לבית החולים הוא קודם כל דאג למבקרים. שואל אם אכלו, אם נחו, אם הכל בסדר איתם. כאילו לא הוא החולה שנלחם על חייו.

במחלה כמו בים, עופר היה נחוש לנצח. הוא לא וויתר, כמעט עד לרגע האחרון. נלחם על כל טיפת אוויר, מול כאבים וסבל נוראיים, אבל המחלה ניצחה אותו. מחלה קשה וארורה שאחרים היו כנראה נכנעים לה הרבה קודם, הכניעה בסוף גם אותו.

Ofer25


Botzer&Pope1982
1982 – עופר עם אביו בביקור אצל האפיפיור אחרי שניצח את הקפת איטליה בגלשנים (Giro d'Italia Tavola de Vela)

Botzer&Plate1985
1985 – עופר עם אביו והפרס על מקום ראשון באליפות ארצות הברית

עופר בוצר נפטר ממחלת הסרטן ב-18 בפברואר 2007 והוא בן 42, כשהוא מותיר אחריו הורים, אחים ואחות, אשה וחמישה ילדים.

תחרות הגלשנים של אס"א במסגרת אליפות החורף באילת מוקדשת לזכרו.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.