תחרויות השחמט באילת על שם שלמה הר-צבי ז"ל

במסגרת משחקי החורף של אס"א הנערכים באילת, מידי שנה, מתקיימות גם תחרויות השחמט על שמו של שלמה הר-צבי ז"ל.
בטורניר משתתפים סטודנטים מהאוניברסיטאות ומהמכללות בישראל בשלוש תחרויות: קבוצתית, אישית בשח אקטיבי ואישית בשחמט בזק. בסיומן מעניקה המשפחה פרסים לזוכים.

Chess2

אודות שלמה הר-צבי ז"ל

שלמה התוודע לעולם השחמט לאחר קריירה מזהירה ורבת הישגים בענף הכדורסל, בו גילה וטיפח שחקנים מצמרת הכדורסל הישראלית בשנות ה-60 וה-70, כשהבולטים בינהם תנחום כהן-מינץ, מיקי ברקוביץ, מוטי ארואסטי ורמי גוט.

כמאמן זכה מספר פעמים באליפויות ובגביעי המדינה לנשים, עם קבוצת הפועל ת"א נשים ועם קבוצת מכבי ת"א נשים. לאורך השנים זכה פעמים רבות עם קבוצת הכדורסל של נבחרת "פיקוד מרכז"באליפויות צה"ל השונות.

הוא זכה פעמיים רצופות בגביע אירופה בשנים 1977-1978 עם נבחרת הנכים של ישראל, אותה אימן.

בהמשך, לאורך 20 שנה מילא עולם השחמט את עולמו כאשר ליווה את שני בניו לאימונים ולתחרויות ולא היה מאושר ממנו להיות נוכח באליפות העולם לנוער בגרמניה כאשר בנו רונן זכה בתואר אלוף העולם לנוער.

משך 5 שנים האחרונות לחייו היה הרוח החיה במועדון אס"א תל-אביב ובהנהגתו ארגן קבוצות, הביא שחקנים, עזר לכל שחמטאי המועדון, סייע לארגון תחרויות בינלאומיות לקבוצות ולבודדים, כל זאת, תוך שמירה על מעמדו של אס"א ועל טוהר המידות. כמו כן, שימש מספר שנים כחבר הנהלת האיגוד הישראלי לשחמט וכחבר בוועדת הביקורת.

כל זאת עשה בהתנדבות מלאה ובמסירות אין קץ. יחסו הרציני לעולם השחמט, טוב ליבו וחוש ההומור שבו התברך ליוו אותו לאורך כל פעילותו.

עולם השחמט יחוש תמיד בחסרונו.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.